Tenisas. Nors pagrindai nesudėtingi, tai sportas

Sportuojame tam, kad išliktume sveiki. Vanduo.

Nevartojant pakankamai vandens, jūs galite dehidratuoti ir taip gan žymiai pakenkti savo sveikatai. Kaip paskaičiuoti, kiek vandens privalote išgerti per dieną? Padauginkite savo svorį iš 0,03 ir pridėkite apie 400ml vandens už kiekvieną valandą žaidžiant tenisą. Jeigu renginys vyksta esant itin karštam orui, pasiruoškite dar daugiau vandens.

Sveika mityba taip pat gali būti naudinga

Nors norint žaisti tenisą nebūtina maitintis tobulai, nors tai būtų naudinga praktiškai kiekvienoje veikloje: valgydami tinkamą maistą prieš ir po teniso treniruočių, suteiksite savo kūnui tinkamų medžiagų gaminančių energiją, padedančių kūnui ir raumenims atsigauti, taip pat išlaikyti gerą imunitetą. Jeigu nesate įsitikinę, kokį maistą jums reikėtų valgyti, siūlome kreiptis į profesionalus.

Nepamirškite paruošti savo įrangos

Jeigu dalyvaujate žiemos teniso turnyre, dėl aprangos galite pernelyg nesijaudinti, tad rinkitės savo standartinę teniso aprangą. Tuo tarpo lauko teniso turnyrai gali vykti įvairių metu ir esant įvairioms oro sąlygoms, todėl būtinai pasiruoškite tiek storesnių, tiek plonesnių rūbų įvairioms sąlygoms. Paruoškite ir visą kitą savo teniso įrangą, kurios jums gali prireikti turnyre!

Jūsų savijautai svarbu ne tik sportas, bet ir miegas

Bent savaitę prieš turnyrą susikurkite stabilų miego tvarkaraštį – kasdien (net ir savaitgalį) eikite miegoti ir kelkitės tuo pačiu metu. Norint kokybiškai išsimiegoti, jums reikia 7-9 valandų kokybiško miego. Šitoks pasiruošimas ne tik padės geriau jaustis turnyro metu, bet ir po jo!

Bent jau vidutiniška fizinė forma turėtų būti savaime suprantamas dalykas

Nors iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad tenisas nėra itin didelio fizinio pasiruošimo reikalaujantis sportas, tai nėra tiesa. Taip, tenisas iš tiesų nereikalauja didelės jėgos, tačiau ištvermė, gera reakcija ir tikslumas yra būtini fiziniai atributai norintiems teniso turnyre pasirodyti gerai. Įsitikinkite, kad jūsų fizinė forma yra pakankamai gera, kad atlaikytumėte kovą net ir su kiek pajėgesniais varžovais.

Psichologinis pasiruošimas yra toks pat svarbus, kaip ir kiti aspektai

Žmonės sporte mėgsta nuvertinti psichologijos svarbą. Nelaukite, kol užlipsite ant teniso korto ir pasiruoškite turnyrui iš anksto. Kelias dienas prieš turnyro pradžią galite „YouTube“ peržiūrėti įdomiausius, jus labiausiai įkvepiančius teniso mačus. Na, o likus kelioms valandoms iki turnyro pradžios, susitelkite ties tais aspektais, kuriems treniruotėse skyrėte daugiausiai dėmesio. Žaidžiant tenisą, tinkama strategija, ties kuria galėtumėte susitelkti, yra itin svarbus dalykas. Be abejo, per daug nepersitempkite ir po teniso turnyro sugebėkite tinkamai atsipalaiduoti, pasidžiaugti pergale ar išanalizuoti savo silpnybes.

Pasidalink!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Scroll to Top